Zaznacz stronę

Ocieplenie poddasza wełną celulozową Isocell For You od 4U Izolacje

Wełna celulozowa Isocell For You to doskonały materiał do ocieplenia poddasza, w tym ocieplenia poddasza użytkowego oraz ociepleń stropów, stropodachów jak i ścian domów szkieletowych. Materiał instalowany jest przy użyciu maszyn do wdmuchiwania. Metoda ta zapewnia szybkie, szczelne i skuteczne wypełnienie każdej wolnej przestrzeni. Dzięki temu całkowicie eliminuje ryzyko popełnienia błędów wykonawczych, jakie są częstym problemem podczas ręcznego układania wełny.

Isocell for you welna celulozowa » ocieplenie poddasza wełną celulozową » ocieplenie poddasza - wełną czy wełną celulozową?

Isocell For You to skuteczna izolacja termiczna o najniższym współczynniku przewodzenia ciepła 0,037 W/mK i wysokim cieple właściwym 2,15 kJ.

Isocell For You to ekologiczny produkt, który pozwala na odzyskanie właściwości izolacyjnych ukrytych w naturze włókien celulozowych. Przyczynia się do zwiększenia recyklingu papieru gazetowego i chroni przyrodę – do jego produkcji nie trzeba wycinać nowych drzew. W specjalnym procesie wytwarzania makulatura papieru gazetowego zamienia się w wyjątkowy i trwały wyrób do ocieplenia poddasza. Tam, gdzie po przekroczeniu pewnych grubości izolacji, inne materiały nie dają realnych efektów lub ich koszt środowiskowy coraz dłużej się spłaca, celuloza wciąż szybko i skutecznie chroni nasz dom i środowisko jako bufor CO2.

Kliknij, żeby poznać, czym jest wełna celulozowa Isocell For You albo czytaj dalej, żeby zobaczyć jej zastosowanie jako ocieplenie poddasza.

Jak wygląda ocieplenie poddasza wełną Isocell For You?
Wełna celulozowa

1. Ustal grubość ocieplenia poddasza, która spełni Twoje potrzeby i oczekiwania.

Weź pod uwagę aktualne warunki techniczne dla budynków i inne przepisy prawa, rodzaj ogrzewania budynku (wpływa na granicę opłacalności ocieplenia poddasza), udział konstrukcji dachu (materiał wbudowany jest między krokwie), rodzaje poszycia wewnętrznego (płyta g-k, na stelażu metalowym czy drewnianym, a może coś innego?), wszystko z użyciem aktualnych norm obliczeniowych.

Poddasze - wewnętrzna część dachu konstrukcji drewnianej, krytego deskowaniem. Stelaż pod wdmuchiwanie
Ocieplenie poddasza wełną – przygotowanie stelaża

2. Wykonaj suchą zabudowę.

Odwrotnie niż przy ocieplaniu poddasza pianą lub wełną mineralną, wełna celulozowa potrzebuje zamkniętej przestrzeni międzykrokwiowej i podkrokwiowej, w którą zostanie wbudowana.

PAMIĘTAJ o doborze warstw powietrznoszczelnych, które jednocześnie będą kontrolować i regulować przepływ pary wodnej. Ich prawidłowe zaprojektowanie i szczelny montaż ma nie do przecenienia wpływ na późniejszą trwałość użytkową poddasza, komfort, a nawet zdrowie mieszkańców.
Jak wygląda ocieplenie poddasza metodą wdmuchiwania? Po lewej stronie wzdłuż krokwi celuloza z sąsiedniej komory.
Zabudowa z płyt zrobiona – dostęp do przestrzeni międzykrokwiowej

Po wykonaniu suchej zabudowy, na miejsce inwestycji przyjeżdża jeden z naszych autoryzowanych wykonawców. Przyjeżdża wraz z materiałem spakowanym w workach po 12,5 kg i maszyną do wdmuchiwania, która odpowiada za odpowiednie napowietrzenie i rozwłóknienie materiału dostarczonego w workach, a także prawidłowe zagęszczenie go w przygotowanej przegrodzie poddasza. Ocieplenie do przegrody transportowane jest za pomocą węży do wdmuchiwania, nie generuje odpadu, ścinków, a rozsypany materiał można ponownie wykorzystać.

Czy to wszystko? Prawie, bo żadne poddasze nie jest takie samo
Isocell for you w praktyce

Ocieplenie poddasza – dach prosty

W przypadku prostej konstrukcji dachu z poddaszem użytkowym, skosy poddasza najczęściej wypełnia się znad jętki, bez konieczności wykonywania otworów w zabudowie z płyt g-k. Ocieplenie poddasza wełną celulozową trwa zazwyczaj 1 -2 dni robocze.

Ocieplenie poddasza celulozą – dach wielospadowy (np.: kopertowy)

Ocieplenie poddasza w dachu konstrukcji kopertowej jest równie proste. Do prostych połaci dachu dostęp zazwyczaj jest ze stropu znad jętek: podobnie jak przy dachu jedno lub dwu-spadowym. Prawidłowe ocieplenie wymaga jedynie dodatkowej uwagi dla przestrzeni przy koszach – krokwiach koszowych i w narożnikach nad murłatą. Tworzone przez bieg krokwi dachu małe przegrody są niedostępne dla wdmuchiwania wełny celulozowej znad jętki. Niezbędne jest wykonanie otworów instalacyjnych, przez które materiał zostanie wdmuchnięty, uszczelniając te przestrzenie. Świetnie sprawdza się w tym miejscu igła do wdmuchiwania.

Ile czasu trwa ocieplenie poddasza wełną celulozową Isocell For You?
Produkty isocell » ocieplenie poddasza wełną celulozową » ocieplenie poddasza - wełną czy wełną celulozową?
Odpowiedź oczywiście zależy od:

– wybranej grubości izolacji;
– czy projektowana grubość uwzględnia również zwiększenie gęstości objętościowej dla lepszej ochrony przed przegrzewaniem poddasza;
– od prostoty dostęp do ocieplanych przestrzeni;
– wreszcie: od rodzaju maszyny do wdmuchiwania, którą dysponuje wykonawca.

Oczywiście wiemy, jakie są standardy dla ociepleń poddaszy i najpopularniejsze grubości izolacji, i najpopularniejsze maszyny do wdmuchiwania. Ocieplenie poddasza wełną celulozową co do zasady nie zajmie więcej niż 2 dni, a prace wykonują zazwyczaj dwu lub trzyosobowe ekipy.

W jakich rejonach kraju świadczymy usługi ocieplenia poddasza?
Maszyny do wdmuchiwania izolacji

Jesteśmy ogólnopolskim dystrybutorem celulozy Isocell For You. W kraju posiadamy sieć autoryzowanych wykonawców, którzy świadczą usługi wdmuchiwania wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Nasi wykonawcy posiadają odpowiedni sprzęt, bazują na ogromnej wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, posiadając wieloletnie doświadczenie. Europejska autoryzacja od 4U Izolacje Sp. z o.o., z mocy nadanej przez Isocell GmbH, to gwarancja profesjonalnego wykonania izolacji i spokój na lata.

W przypadku jakichkolwiek pytań w zakresie izolacji Twojego poddasza służymy pomocą! Zadzwoń teraz: +48 667 668 187

Wypełnij formularz kontaktowy:

Klikając  „Wyślij” oświadczasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania Twoich danych osobowych, które znajdują się w Polityce prywatności 4U Izolacje Sp. z o.o.
Skip to content